مبدل‌های حرارتی (کندانسور) و برج‌های تقطیر

مخازن دوجداره، راکتور
مخازن دوجداره | راکتور
سپتامبر 30, 2018
دیگ روغن داغ و بویلر
نوامبر 17, 2018

گروه صنعتی ماشین سازی صنعت ویژه سازنده مبدل حرارتی و یا همان کندانسور و برج‌های تقطیر در ظرفیت و متر مکعب‌های مختلف از جنس آهن و استیل به صورت تیوپ شیت صنایع پتروشیمی و صنایع غذایی و یا به طور خلاصه در موقعیت که مواد حاصله که در برج‌های تقطیر بخار و شکسته شده‌اند در مبدل حرارتی طی حرارت کنداس می‌شوند، برج‌های تقطیر با توجه به شکنندگی مواد در ارتفاع مختلف مورد ساخت قرار می‌گیرند و توسط پکینگ‌های موجود داخل برج مواد شکسته می‌شود، برج‌های تقطیر به صورت‌های مختلف مورد طراحی و ساخت قرار می‌گیرند که در آن باید محاسبات دقیقی با توجه به محصول نهایی صورت پذیرد، همچنین مبدل‌های حرارتی که دما را تبدیل و یا اصطلاحاً کنداس می‌کنند؛ با توجه به محصول، متر مکعب و ظرفیت آن جنس، مورد طراحی و ساخت قرار می‌گیرد. مبدل‌ها انتقال دهنده دما هستند که باید به صورت تیوپ شیت ساخته شوند زیرا در ایجاد انبساط و انقباظ توانایی کشش و مقاوت کافی را داشته باشند.

امروزه دیگ‌های روغن داغ یا همان بویلر و یا هیتر روغن جایگاه ویژه‌ای در صنایع مختلفی همچون پتروشیمی، نفت، تصفیه روغن، مشتقات نفتی، قیر، آسفالت و حتی صنایع غذایی دارا می‌باشند و از طرفی جایگزین خوبی برای دیگ‌های بخار هم از نظر هزینه و هم از نظر کاهش مصرف حیاط بخش آب و هم از نظر ایمنی می‌باشند.

به طور خلاصه اگر بخواهند به موادی حرارت غیر مستقیم بدهند میتوان از دیگ روغن داغ استفاده نمود، دیگ روغن داغ باید طبق استاندارد مورد طراحی و ساخت قراربگیرند؛ زیرا باید با کمترین هزینه سوخت بهترین راندمان را بدهد. از مزایای دیگ روغن داغ باید عایق بودن آن باشد یعنی تمام حرارت داخل بویلر گردش شود تا پرت حرارتی نداشته باشد. با این رویکرد هم راندمان بالاست هم هزینه سوخت پایین می‌باشد،گروه صنعتی ماشین سازی صنعت ویژه سازنده دیگ‌های روغن داغ،  بویلر و هیترها از ظرفیت 200 کیلوکالری تا 000/000/6 کیلوکالری در ساعت به صورت سه پاس و چهار پاس با انتقال حرارتی 330 درجه و ساخت کویل لوله و خدمات نوردکاری لوله جهت بویلرها در ظرفیت‌های مختلف به صورت استاندارد تولید می‌شود.

قطر و طول وجنس بدنه شل mn4  و عایق بتنی مسلح ایفرکست استاندارد و جنس و قطر کویل‌ها که باید ازجنس آتش‌خوار st35/8  باشند و تابلو برق که فرمان دهنده دیگ و ایمنی می‌باشد و شیرآلات و اتصالات، همگی رابطه مستقیم با بهترین عملکرد دیگ دارند. از طرفی در کاهش هزینه‌ها مصرف سوخت تاثیر مثبت می‌گذارند که اصلی‌ترین ویژگی یک دیگ است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *