منبع کویل‌دار چیست؟

منبع کویل‌دار شامل لوله و یک مبدل است که پوسته آن به عنوان مخزن و کویل به عنوان لوله عمل می‌کند. ساخت منابع کویل‌دار متفاوت بوده و به اشکال مختلفی از جمله: ایستاده، خوابیده، عمودی و افقی ساخته می‌شوند. بنا بر شکل موتورخانه و ساختمان موتورخانه می‌توان نوع ساخت مخازن آهن و دوجداره مورد استفاده را تعیین کرد. منبع کویل‌دار مخزنی از جنس گالوانیزه و کویلی از جنس مس دارد که روی آن قرار گرفته است. آب داخل کویل مسی جریان پیدا کرده و داخل مخزن جمع می‌شود و حرارت آن بالا می‌رود.

ساخت مخازن آهن واستیل دوجداره

دلیل استفاده از کویل مسی این است که مس به راحتی ساخته شده و حرارت بالا را می‌تواند انتقال دهد.

مخزن کویل‌دار هم مانند دیگر مخازن بعد از مدتی استفاده ممکن است دچار پوسیدگی و سوراخ شود که باید به موقع تعویض گردد. همچنین کویل مس آن نیز بعد از استفاده تا چند سال دچار رسوب گرفتگی شده و می‌توان با اسیدشویی رسوبی، رسوب‌زدایی شود تا دوباره کارکرد خود را به دست آورد.

البته باید این نکته را هم در نظر داشته باشید که بعد از چند بار رسوب‌زدایی هم، دیواره‌های کویل مس ضخامت خود را از دست داده و نازک‌تر می‌شوند.

تأمین آب گرم مصرفی ساختمان

سهولت و راحتی انجام تعمیرات و نگهداری

راندمان بالاتر در مقایسه با منابع دوجداره

بالا بردن عمر ساخت مخازن آهن و دوجداره

 

آشنایی با ساخت مخازن آهن و دوجداره

امروزه در صنایع نفت و گاز و یا حتی در مصارف خانگی ساخت مخازن آهن و آب دوجداره و یا دیگر مواد شیمیایی بسته به کاربرد آن‌ها در انواع مختلفی طراحی و ساخته می‌شوند.

مخازن آهن و دوجداره مورد استفاده در صنعت نیرو به دو دسته مخازن سقف‌ ثابت و مخازن سقف شناور تقسیم می‌شوند. وقتی مواد مورد استفاده در منبع، فشار زیادی نداشته باشد ولی سمی و آتش‌زا باشد از سقف ثابت استفاده شده در غیر این صورت از سقف شناور.

ساخت مخازن آهن واستیل دوجداره

ساخت مخازن آهن و دوجداره

ساخت مخازن آهن و دوجداره قابل ارتقا هستند که می‌توان حجم زیادی مایع را در آن جمع‌آوری و نگهداری کرد. مایع مورد نظر می‌‌تواند هر مایعی باشد از آب گرفته تا روغن وغیره. ظرفیت مخازن با توجه به کاربرد آن دارای اندازه‌های مختلفی می‌باشد و  ابعاد پایه آن عبارتند از: ۳x۳، ۵x۵، ۷x۷ یا ۹x۹.

قطعات مختلف مخازن آهن

دیوار مخزن آهن

تانک آهنی

دریچه آهنین مخزن آهن

از آهن برای ساخت قاب‌های بالا و پایین دیواره‌های مخازن آهن و دوجداره استفاده می‌شود. سپس در چهار قسمت کناری و بالا و پایین با هر بلوک مربوط به مخزن آهن، یعنی شیر، اندازه‌گیری و بلوک‌ها پر می‌شود. تا زمانی که کادر بلوک دیواره دست‌نخورده باقی بماند هیچ سوراخی ایجاد نخواهد شد و مخزن توخالی است.

انواع ساخت مخازن آهن و دوجداره

ساخت مخازن آهن و دوجداره در انواع مختلفی از جمله تک جداره و سه جداره با طراحی و ظرفیت‌های مختلفی است. این مخازن به سیستم توزیع مجهز هستند که می‌توانند محصول ورودی و خروجی را در ظرفیت های مختلفی توزیع کنند.

نمایش یک نتیجه

مشاهده فیلترها
نمایش 9 24 36